Saimon 1 - školní vydání


Jedná se o zjednoudušenou verzi Saimon 1, určenou pro výuku nejen ve školních kroužcích a hodinách fyziky pro vyšší ročníky základních škol. Stavebnice není modulární, nelze připojovat rozšiřující moduly a obsahuje menší množství součástek. Zůstalo vše potřebné pro výuku a pochopení funkce elektrických součástek a obvodů. Od úplných začátků, až po digitální čísla, logické funkce i konečné automaty.

Jelikož je školní vydání hlavně pro výuku na školách, podrobný návod pro tuhle verzi stavebnice není. Jsou k dispozici materiály pro výuku v hodinách, upravené pro skolní verzi stavebnice. Kdo chce vědět víc, tak samozřejmě může vycházet z návodu pro Saimon 1. Stavebnice se liší jen v málo detailech - místo přepínačů jsou jednoduché spínače a před ledkami je jiný rezistor. Jinak čísla zdířek odpovídají. Saimon 1 - Školní vydání navíc zobrazuje modely diod a tranzistorů, pro lepší pochopení funkce.

ukázky zapojení:

Video k úloze z hodiny 6 - Maják

Video k úloze z hodiny 7 - Nouzové osvětlení

Video k úloze z hodiny 8 - Zobrazení číselOstatní zůstává v podstatě stejné, jako pro Saimon 1. Napájení je ale pomocí konektoru USB B (nikoliv USB micro B)

Pro napájení lze použít i powerbanku, doporučuji tu nejmenší možnost (já volil 2200mAh). Větší powerbanky mají tendeci si myslet, že nejsou nikam připojené ( stavebnice má nízkou spotřebu ) a vůbec se nezapnou.


Saimon 1 - Školní vydání - Zapojení drátků

Saimon 1 - Školní vydání - plošný spoj

Saimon 1 - Školní vydání - v krabici