Contact us on +420 720 756 100 or xlukaskrejcik@gmail.com.

Saimon - školní vydání

Co nabízí

Jedná se o jednodušší verzi základního modulu. K výuce slouží pouze materiály z dětských kroužků, upravených pro tohle vydání. NENÍ PŘÍMO NÁVOD, ale dá se vycházet z návodu pro Saimon 1. Je samostatně funkční, ale nelze k němu připojit přídavné moduly. Od modulární verze se liší nižší cenou, menším počtem součástek (rezistory, kondenzátory), místo přepínačů jsou tlačítka. Na potisku jsou schématické zobrazení polovodičů. Zůstalo vše potřebné pro výuku a pochopení funkce elektrických součástek a obvodů. Od úplných začátků, až po digitální čísla, logické funkce i konečné automaty.

Jelikož je školní vydání hlavně pro výuku na školách, podrobný návod pro tuhle verzi stavebnice není. Jsou k dispozici materiály pro výuku v hodinách, upravené pro skolní verzi stavebnice. Kdo chce vědět víc, tak samozřejmě může vycházet z návodu pro Saimon 1. Čísla zdířek odpovídají. Saimon 1 - Školní vydání navíc zobrazuje modely diod a tranzistorů, pro lepší pochopení funkce.

Školní vydání je k dispozici ve dvou verzích - HEX a BCD. Liší se v použitém dekodéru pro 7-segmentový displej, kdy s verzí HEX lze zobrazit čísla 0-9, A-F. Zatímco verze BCD umí zobrazit pouze čísla 0-9.

Ostatní zůstává v podstatě stejné, jako pro Saimon 1. Napájecí konektor je USB B (nikoliv USB micro B). Pro napájení lze použít i powerbanku, doporučuji tu nejmenší možnost (já volil 2200mAh). Větší powerbanky mají tendeci se nezapnout (stavebnice má nízkou spotřebu).

Ukázky zapojení

Materiály pro Saimon - školní vydání

Co je součástí balení

Stavebnice, balení drátků, USB kabel 1.8m.

Veškeré materiály pro stavebnici jsou k dispozici pouze v elektronické formě, ke stažení ZDE

Jak to vypadá “na stole”

Samotná stavebnice shora

Saimon - pohled shora

Zespodu

Saimon - pohled zespodu

Balení v krabici

Saimon - balení v krabici